viete že...

Bežný obojživeník má vlhkú, hladkú a mäkkú kožu. Ich kožou môže ľahko prenikať kyslík, pretože dospelé obojživelníky dýchajú pľúcami ale aj kožou.
Home
Tiger usurijský na Slovensku PDF Vytlačiť
Piatok, 26 August 2011 16:47

Možno málokto vie, že v malej dedinke Kostolná na Dunaji neďaleko Senca sa nachádza naozaj unikátne zariadenie pre chov tigra usurijského, ktorý patrí ku kriticky ohrozeným živočíšnym druhom našej planéty. Je zbytočné písať prečo sa táto stanica nachádza práve tu, kto bude mať záujem prečíta si o tom sám na stránke www.tigre.sk.  Ja sa len chcem podeliť o svoje dojmy, ktoré vo mne zostali po návšteve tohro zariadenia. Je to niečo úžasné, v dobe mojej návštevy tam bolo 26 tigrov, z toho štyri boli staré 1 mesiac, dve mali 3 mesiace, ostatné boli staršie ako 2 roky. Po odchode som mal pocit, že neexistujú krajšie mačky ako sú tigre.

Ak sa potrebujete trochu navnadiť, ponúkam aspoň zopár fotografií.

 
Biokútik PDF Vytlačiť

Na webe je možné nájsť veľa stránok, ktoré sa zaoberajú biológiou. Sú medzi nimi naozaj kvalitné, poskytujúce veľa zaujímavých informácií aj také, ktoré majú užší záujmový okruh. Táto stránka má byť doplnkom ku týmto všetkým, ale hlavne miestom kam môžem poslať svojich študentov keď nestíhajú písať poznámky Wink

Pôvodným zámerom bolo spracovať systém organizmov tak aby bol použiteľný pre výuku na stredných školách. Tento zámer som neskôr rozšíril o myšlienku vyložiť aj texty k jednotlivým skupinám a hlavne aj texty z fyziológie. Všetko sú to hlavne  moje prípravy a prípravy mojich kolegov, ktorí boli ochotní sa s nimi podeliť. Cieľom je sprostredkovať to akosi "po lopatisticky" možno aj pre mladších študentov.

Samozrejme nie sú to naše originál výtvory (na to nie sme až tak dokonalí), čerpali sme pri práci z rôznych verejne dostupných zdrojov zohľadňujúc svoje mnohoročné skúsenosti z vyučovania biológie na strednej škole.

Stránka môže fungovať ako blog, je možné chváliť, kritizovať, prípadne prispievať. 

Informácií je veľa, času málo, preto je možné, že na niektoré veci bude treba dlhšie čakať.
- petco -

 
O systéme PDF Vytlačiť
Hlavnou myšlienkou bolo mať v systéme organizmov jasno.
Keď už bolo jasné, že toto je takmer nemožné, upravil som systém tak aby vyhovoval mojim potrebám a bol ako tak v súlade s učebnicou biológie pre gymnáziá.
Snažil som sa v každom prípade dodržať aspoň členenie vyšších skupín. Aj preto sa v ňom môžu vyskytnúť nezrovnalosti a nesúlad s iným členením organizmov.
Horné menu obsahuje trošku podrobnejšie členenie, ľavé menu je skôr prispôsobené podmienkam gymnázia a je tam možné nájsť aj zopár obrázkov.
 

Prehlásenie

Biokútik je nekomerčná stránka a bola vytvorená ako pomôcka pre výchovno-vzdelávací proces.
Obsah stránky je majetkom autora (autorov), ale bol vytvorený aj z verejne dostupných zdrojov a preto sú všetky materiály voľne použiteľné a šíriteľné aj bez jeho súhlasu.

Kto je pripojený

Aktuálne máme 24 hosťov prítomný